Hydraulika siłowa

Oferujemy Państwu pompy hydrauliczne, zawory ciśnieniowe i inne.

Maszyna w Państwa zakładzie uległa awarii? W punkcie serwisowym zepsuło się istotne urządzenie? W profesjonalnej firmie nie można sobie pozwolić na przestój!

Oferujemy Państwu komponenty hydrauliki siłowej, które znajdują się w asortymencie naszego rozbudowanego magazynu: pompy, silniki i osprzęt, zawory ciśnieniowe, zwrotne i proporcjonalne, regulatory przepływu, a także rozdzielacze. Wiele z nich dostępnych jest na naszym magazynie, gotowych do wysyłki do Państwa w dniu zamówienia. W razie braku poszukiwanego elementu na magazynie, bez kłopotu sprowadzimy go dla Państwa z dowolnego punktu na świecie lub – w sytuacji awaryjnej – zaproponujemy możliwie najbliższy zamiennik dostępny w naszych zasobach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udaje nam się dobierać obecnie produkowane zamienniki za produkty liczące sobie nawet kilkadziesiąt lat.

Z nami można zapomnieć o wszelkich utrudnieniach i zastojach w procesach produkcyjnych lub prowadzonych przez Państwa działaniach serwisowych.

Dostarczamy wyłącznie komponenty renomowanych marek światowych, nie tylko europejskich, ale też japońskich.

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne

Oferujemy między innymi:

  • Pompy łopatkowe firm VICKERS, DENISON, ATOS i SAUER SUNDSTRAND;
  • Pompy wielotłoczkowe – osiowe firm VICKERS, EATON, REXROTH, DAIKIN;
  • Pompy promieniowo-tłoczkowe firm BOSCH, MOOG (seria 0514...).

Wiele z tych pomp występuje w wersji stało- i zmiennowydatkowej. Najpopularniejsze oznaczenia to: 2520V..., 3525V..., 45V...

Zawory ciśnieniowe

Zawory ciśnieniowe

Dostarczamy zarówno zawory ciśnieniowe przeznaczone do montażu płytowego, jak i rurowego. Wśród nich występują jednostki bezpośredniego działania lub sterowane pilotem.

Oferujemy także zawory modułowe, mocowane bezpośrednio pod rozdzielaczami wielkości NG6, NG10, NG16 i NG25.
Nasi główni dostawcy to VICKERS, REXROTH, DUPLOMATIC, PONAR WADOWICE.

Regulatory przepływu

Regulatory przepływu

Dostarczamy komponenty pozwalające na regulację prędkości ruchu silnika lub siłownika hydraulicznego. Zawory te znajdują zastosowanie głównie w układach z pompami stałego wydatku.

Najczęściej stosowane są zawory nastawiane ręcznie lub mechanicznie, z kompensacją lub bez, takie jak np.: FCG02..., FRG... i 2FRM...

Rozdzielacze

Rozdzielacze

Dostarczamy suwakowe rozdzielacze wielkości NG6, NG10, NG16, NG25 i NG32, które regulują pracę urządzeń z napędem hydraulicznym, uruchamiając kolejne jej etapy (start, zmiana kierunku przepływu, stop).

Komponenty te mogą być sterowane ręcznie, pneumatycznie, hydraulicznie lub elektromagnetycznie z napięciem 24VDC, 110VAC i 230VAC.

Typowe oznaczenia to: DG4V3..., DG4V5..., DG5SH8..., 4WE... .

Zawory zwrotne

Zawory zwrotne

Oferowane zawory zwrotne, zwane też odcinającymi, można montować bezpośrednio w instalację, jako owiercone, lub na płytę. Stosowane są często jako zawory-patrony wkręcane w specjalne bloki.
Wszystkie one posiadają jeden stały swobodny kierunek przepływu. Powrót medium jest zamknięty lub sterowany hydraulicznie.

Najpopularniejsze oznaczenia to: PCGV..., C5G..., S10... .

Zawory proporcjonalne

Zawory proporcjonalne

Zawory te umożliwiają sterowanie urządzeniami hydraulicznymi w sposób płynny i pozwalają na uzyskiwanie wielu pośrednich nastaw.

Oferujemy głównie zawory firmy VICKERS, umożliwiające sterowanie ciśnieniem i proporcjonalną regulację przepływu, a także rozdzielacze proporcjonalne, zdolne sterować kierunkiem i ilością przepływającego medium.

Część zaworów wykonywana jest w wersji ze zintegrowaną elektroniką, do sterowania pozostałymi niezbędny jest wzmacniacz, tzw. karta elektroniczna.

Najpopularniejsze oznaczenia to: KCG..., KTDG..., KFDG4..., KBFDG... .

Silniki hydrauliczne

Silniki hydrauliczne

W ofercie posiadamy silniki szybkoobrotowe (łopatkowe i zębate) oraz silniki wolnoobrotowe (gerotorowe i promieniowo-tłoczkowe) następujących firm: VICKERS, DENISON, BOSCH, REXROTH, CHAR-LYNN, STAFFA, PLEIGER. Szeroki wybór producentów umożliwia dostosowanie silnika do zróżnicowanych potrzeb klientów.

W programie dostaw posiadamy również siłowniki hydrauliczne wg DIN24554 i ISO6020/2 (skręcane 4 śrubami).

Osprzęt hydrauliczny

Osprzęt hydrauliczny

Dostarczamy wybrane elementy złączne, w szczególności szybkozłącza firm PARKER i STAUBLI, a także przewody hydrauliczne.

W ofercie posiadamy też filtry hydrauliczne i stosowne do nich wkłady.