Hydraulika siłowa

Oferujemy Państwu pompy hydrauliczne, zawory ciśnieniowe i inne.

Maszyna w Państwa zakładzie uległa awarii? W punkcie serwisowym zepsuło się istotne urządzenie? W profesjonalnej firmie nie można sobie pozwolić na przestój!

Oferujemy Państwu komponenty hydrauliki siłowej, które znajdują się w asortymencie naszego rozbudowanego magazynu: pompy, silniki i osprzęt, zawory ciśnieniowe, zwrotne i proporcjonalne, regulatory przepływu, a także rozdzielacze. Wiele z nich dostępnych jest na naszym magazynie, gotowych do wysyłki do Państwa w dniu zamówienia. W razie braku poszukiwanego elementu na magazynie, bez kłopotu sprowadzimy go dla Państwa z dowolnego punktu na świecie lub – w sytuacji awaryjnej – zaproponujemy możliwie najbliższy zamiennik dostępny w naszych zasobach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udaje nam się dobierać obecnie produkowane zamienniki za produkty liczące sobie nawet kilkadziesiąt lat.

Z nami można zapomnieć o wszelkich utrudnieniach i zastojach w procesach produkcyjnych lub prowadzonych przez Państwa działaniach serwisowych.

Dostarczamy wyłącznie komponenty renomowanych marek światowych, nie tylko europejskich, ale też japońskich.

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne

Oferujemy między innymi:

Wiele z tych pomp występuje w wersji stało- i zmiennowydatkowej. Najpopularniejsze oznaczenia to: 2520V..., 3525V..., 45V...

Zawory ciśnieniowe

Zawory ciśnieniowe

Dostarczamy zarówno zawory ciśnieniowe przeznaczone do montażu płytowego, jak i rurowego. Wśród nich występują jednostki bezpośredniego działania lub sterowane pilotem.

Oferujemy także zawory modułowe, mocowane bezpośrednio pod rozdzielaczami wielkości NG6, NG10, NG16 i NG25.
Nasi główni dostawcy to VICKERS, REXROTH, DUPLOMATIC, PONAR WADOWICE.

Regulatory przepływu

Regulatory przepływu

Dostarczamy komponenty pozwalające na regulację prędkości ruchu silnika lub siłownika hydraulicznego. Zawory te znajdują zastosowanie głównie w układach z pompami stałego wydatku.

Najczęściej stosowane są zawory nastawiane ręcznie lub mechanicznie, z kompensacją lub bez, takie jak np.: FCG02..., FRG... i 2FRM...

Rozdzielacze hydrauliczne

Rozdzielacze hydrauliczne

Dostarczamy suwakowe rozdzielacze wielkości NG6, NG10, NG16, NG25 i NG32, które regulują pracę urządzeń z napędem hydraulicznym, uruchamiając kolejne jej etapy (start, zmiana kierunku przepływu, stop).

Komponenty te mogą być sterowane ręcznie, pneumatycznie, hydrauli

Zawory zwrotne

Zawory zwrotne

Oferowane zawory zwrotne, zwane też odcinającymi, można montować bezpośrednio w instalację, jako owiercone, lub na płytę. Stosowane są często jako zawory-patrony wkręcane w specjalne bloki.
Wszystkie one posiadają jeden stały swobodny kierunek przepływu. Powrót medium jest zamknięty lub sterowany hydraulicznie.

Najpopularniejsze oznaczenia to: PCGV..., C5G..., S10... .

Zawory modułowe

System zaworów modułowych powstał i jest nieustannie rozwijany w celu uzyskania zwartej zabudowy układu hydraulicznego.

Zawory proporcjonalne

Zawory proporcjonalne

Zawory te umożliwiają sterowanie urządzeniami hydraulicznymi w sposób płynny i pozwalają na uzyskiwanie wielu pośrednich nastaw.

Oferujemy głównie zawory firmy VICKERS, umożliwiające sterowanie ciśnieniem i proporcjonalną regulację przepływu, a także rozdzielacze proporcjonalne, zdolne sterować kierunkiem i ilością przepływającego medium.

Część zaworów wykonywana jest w wersji ze zintegrowaną elektroniką, do sterowania pozostałymi niezbędny jest wzmacniacz, tzw. karta elektroniczna.

Najpopularniejsze oznaczenia to: KCG..., KTDG..., KFDG4..., KBFDG... .

Silniki hydrauliczne

Silniki hydrauliczne

W ofercie posiadamy silniki szybkoobrotowe (łopatkowe i zębate) oraz silniki wolnoobrotowe (gerotorowe i promieniowo-tłoczkowe) następujących firm: VICKERS, DENISON, BOSCH, REXROTH, CHAR-LYNN, STAFFA, PLEIGER. Szeroki wybór producentów umożliwia dostosowanie silnika do zróżnicowanych potrzeb klientów.

W programie dostaw posiadamy również siłowniki hydrauliczne wg DIN24554 i ISO6020/2 (skręcane 4 śrubami).

Osprzęt hydrauliczny

Osprzęt hydrauliczny

Dostarczamy wybrane elementy złączne, w szczególności szybkozłącza firm PARKER i STAUBLI, a także przewody hydrauliczne.

W ofercie posiadamy też filtry hydrauliczne i stosowne do nich wkłady.